SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni Düzenlendi

Bu biyografi 18 Eylül 2020 - 14:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilimizdeki şehit aileleri ve gazilere gönderilen “Devlet Övünç Madalyaları” düzenlenen tören ile hak sahiplerine Vali Salih Ayhan tarafından takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 5 şehit ailesine ve 5 gazimize teslim edilmek üzere Sivas Valiliği’ne gönderilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarının takdimi için Valilik makamında tören düzenlendi.

Törende konuşan Vali Salih Ayhan, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda canlarını feda eden şehitlerin aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan gurur duyduğunu kaydetti.

Vali Salih Ayhan, “Devletimiz kendisine hizmet eden vatandaşını asla unutmaz. Şehit ve gazi ailelerimize takdim edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratları bir mirastır. 83 milyon Türk milleti adına, sizlerin evlatlarınıza bırakacağı en güzel, en anlamlı hediye bu miras olacak. Ne kadar gurur duysak azdır. Sizlerin eşleri, evlatları, kardeşleri bu ülkeye hizmet etti. Sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Salih Ayhan, konuşmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanı adına ‘Devlet Övünç Madalyası’nı hak sahiplerine takdim etti.

Törene, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Hakan Tutucu, Vali Yardımcısı Çağlar Partal, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Fuat Ahıskalı, Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA