SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Yıldız dağı her mevsim kullanılacak

Bu biyografi 10 Eylül 2020 - 14:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıldız Dağı Kayak Merkezine bağlantı yolları çalışmaları kapsamında, Yıldız Dağı Kayak Merkezi ve Sıcak Çermik arasındaki ve Yıldız Dağı Kayak Merkezi Tokat bağlantı yol çalışmaları devam ediyor.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi ve Sıcak Çermik arasındaki 54 km’lik yolun ihalesi yapılan 17 km’lik 1. etabında hummalı bir şekilde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, karayolları ekiplerine başarılar diledi.

Yine Tokat’a 61 km uzaklıkta bulunan kayak merkezinin 6,5 km’lik kısmında devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, İl Özel İdaresi ekiplerine gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Vali Ayhan, “Komşu şehrimizin kayak merkezine olan ilgisi bu yol ile anlam kazanacak. Tesis kurulduğundan itibaren her sezon artarak Tokat’tan gelen kayakseverler var. Kayak merkezini çok iyi sahiplendiler, bu yol iki şehir arasındaki gönül bağını da güçlendirecektir. ” dedi.

Aynı zamanda, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde yapımına başlanan bungalov evler ve otelde yapılan iyileştirme çalışmalarını da inceleyen Vali Salih Ayhan, “Bu dağ ve yemyeşil etekleri, Sivas için bir değer ama bu değeri sadece kışın değil, her mevsim kullanmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA