SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

ÇARŞI PAZAR DENETİMLER SÜRÜYOR

Bu biyografi 10 Eylül 2020 - 15:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Pandemi sürecinde Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganıyla Belediye ekipleri Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğünde tam kadro sahaya indi.

Sivas’ta Koronavirüs vaka sayılarında artışların yaşanması ile birlikte ek tedbirler bir bir uygulamaya geçerken, Sivas Belediyesi de bu kapsamda tam kadro sahaya çıkarak vatandaşları ve esnafları denetleyerek bilgilendirme yaptılar.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’de Perşembe pazarında Esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulunarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yapılan değerlendirmeler sonucu her hafta gerçekleştirilen koronavirüs denetimleri artırıldı.

Bu kapsamda Sivas’ta da belediye ekipleri sahadaki denetimlerini sıklaştırarak pazar yerleri başta olmak üzere; halk otobüsleri, düğün salonları, cafe, AVM, market, manav, internet kafe, oyun salonları ve kahvehanelerde mesafe kuralları, maske ve hijyen kurallarına uygunluk kontrolü yaptılar.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de Covid19 salgını nedeniyle denetimlere eşlik etti. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla şehrin işlek caddeleri ve esnaf ziyaretlerinin ardından her Perşembe günü kurulan Perşembe Pazarını ziyaret ederek tedbirleri yerinde gördü.

Başkan Bilgin, pazaryeri denetiminde bakanlığın genelgesinde belirtilen maske kullanımı, pazar tezgâhları arasındaki mesafe ve aynı anda pazarda olabilecek vatandaş sayısı ile giriş çıkış kontrollerine uyulup uyulmadığını yerinde inceleyip, eksikliklerle ilgili gerekli talimatları verdi. Pazar yerinde ayrıca tek kullanımlık hijyen paketi ve maske dağıtımı yapıldı.

Ziyaretlerimizdeki amacımız “Ceza yazmak değil, vatandaşları ve esnafları bilgilendirmek.” diyen Başkan Bilgin, “Zabıta ekiplerimiz 7/24 önce sağlık anlayışıyla birlikte halkımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetim yapmakta. Bu salgının yayılmasındaki ve çoğalmasındaki en büyük neden fiziki mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulmaması. Biz bu noktada kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, tüm ilgililer farkındalığı oluşturabilmek üzere sahalarda denetimlerimizi yapıyoruz.” dedi.

“Bugün de Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın ile birlikte Perşembe Pazarında pazar esnafımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ettik.” diyen Bilgin, “Şunu sevinerek söylüyorum ki; gerek esnafımız gerek hemşerilerimiz kurallara uyulması noktasında azami gayret gösteriyor. Bu süreci en kısa ve en hasarsız şekilde atlatmamızın en önemli yolu maskeye, mesafeye ve hijyene dikkat etmek. Önce kendi sağlığımız için, sevdiklerimizin sağlığı için, toplumun sağlığı için, bu konuda kurallara titizlikle uymamız gerekiyor. Amacımız kimseye ceza yazmak değil, ama sağlık her hususun başında. Bu noktada İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge kapsamında kurallara uyulmaması durumu devam ederse çok istememekle birlikte ceza müeyyide uygulamak durumunda kalıyoruz. Ama gördük ki; çok şükür hemşerilerimiz kurallara riayet ediyor. Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz. Bu virüsü birlikte kovacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA