SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

UZAKTAN EĞİTİM İÇİN İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Bu biyografi 31 Ağustos 2020 - 15:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Yeni Eğitim Yılının İlk Ders Zili uzaktan eğitim için çalarken, 2020-2021 Eğitim yılı, 18 Eylül’e kadar uzaktan eğitimle sürecek.

Savaşçı, “Yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde gururla İstiklal Marşı’mızı okuduk, buruk da olsak okul zillerimizi çalarak öğrencilerimizi sembolik olarak sınıflarına davet ettik.” dedi.

Yurt genelinde 2020- 2021 eğitim ve öğretim yılı, koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitimle başladı. Dün sabah saat 09.00’da tüm okullarda aynı anda İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte ilk ders zili çaldı. Pandemi nedeniyle okullarına gidemeyen öğrenciler, eğitimlerini TRT EBA üzerinden uzaktan takip edecek.

Sivas’ta İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının İlk Gününde Öğretmenlerle Birlikte Bayrak Törenine Katıldı.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı, dün uzaktan eğitim ile başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatı ile ülke genelindeki tüm okullarda önce İstiklal Marşı okundu ardından ilk ders zili çaldı.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Dörteylül Ortaokulundaki bayrak törenine katılarak öğretmenlerle birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

Savaşçı, “Yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde gururla İstiklal Marşı’mızı okuduk, buruk da olsak okul zillerimizi çalarak öğrencilerimizi sembolik olarak sınıflarına davet ettik. Çaldığımız bu zil, öğrencilerimiz için okula davet anlamı taşıyorken toplumumuz için de önlemleri titizlikle uygulamaya davetti. Ne okullarımız öğrencisiz kalsın ne de bu davetimiz karşılıksız… Öğrencilerimize bir an evvel kavuşabilmemiz için lütfen kurallara uyalım.” ifadelerini kulandı.

Bayrak töreninin ardından öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Savaşçı, öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA