SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Mahalleler cazibe haline getiriliyor

Bu biyografi 31 Ağustos 2020 - 14:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas’ın Küçükminare mahallesi ve çevresi yeni bir cazibe merkezi olacak.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Küçükminare Mahallesi’nde tamamlanan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Dikilitaş Caddesi’nde tamamlanan asfalt çalışmasını yerinde gören Başkan Bilgin cadde esnafını da ziyaret ederek istek ve taleplerini dinledi.

Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün Küçükminare Mahallesi’nde yürüttüğü asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e; Başkan Yardımcısı Levent Olgun ve Fen İşleri Müdürü Kenan Karataş ile Küçükminare Mahallesi Muhtarı Yusuf Akay da eşlik etti.

MUHTAR AKAY. “20 YILDIR EL DEĞMEYEN MAHALLELERİMİZ YENİLENİYOR”

Küçükminare Mahalle Muhtarı Yusuf Akay yapılan çalışmalar nedeniyle Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibine teşekkür ederek “Mahallemizde eksikliklerimiz vardı bu konuları başlıklar halinde Başkanımıza ilettik. Sağ olsun kendileri geldi, gördü, inceledi ve bu eksiklerin giderilmesi için de talimatlarını verdi. Dikilitaş caddemize inanın 20 yıldır hizmet gelmedi yollarımızın durumu kötüydü. Bugün pırıl pırıl bir caddemiz oldu, asfaltlarımız döküldü, ışıklandırmaları yapılacak. Yine tarihi Güdük Minaremizin etrafı da yapılarak güzelleştirilecek. Biz Başkanımızla gurur duyuyoruz. Mahallemize bununla birlikte de Sivas’ımıza yararlı işler yapıyor, kendisine mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“BİZ İNSAN ODAKLI HİZMETLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Şehrimizde yaşayan hemşerilerimizin mutluluğunu sağlamak bizim en temel görevimiz.” diyerek sözlerine başlayan Başkan Bilgin “Küçük minare Mahallesi Dikilitaş Caddemizde esnaf yoğunluğu olan bir bölgemiz, şehrimizin merkezinde kalan önemli mahallelerimizden bir tanesi. Çalışmalarımıza bu sezon başladık, inşallah önümüzdeki sezonda Güdük Minare ve etrafının kamulaştırılmasıyla birlikte bu bölgeyi yeni bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Karşımızdaki Perakende Sebze Halinin de düzenlenmesiyle birlikte mahallemiz yeni bir görünüme kavuşmuş olacak. Park düzenlemelerimiz, cadde düzenlemelerimiz, altyapı çalışmalarımız, şehrin 65 mahallesinde devam ediyor. Bizim bu şehre bir borcumuz var. Çalışacağız; hep birlikte, gönül birliğiyle, el birliğiyle, ortak akılla, istişareyle çalıştığımız zaman aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Başta bu mahallemize yaptığımız ve diğer mahallelerde yaptığımız tüm çalışmalar, şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Biz insan odaklı hizmetler yapmaya hizmetler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA