SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Sivas her zaman güvenli bir şehir”

Bu biyografi 28 Ağustos 2020 - 16:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin, “Ben bu zor süreçte hemşerilerimize destek olmak adına fedakârlık yaparak otellerini güvenli Turizm Konaklama Sertifikası alarak güvenli hale getiren tüm işletmelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Güvenli Turizm Konaklama Sertifikası Alan İşletmeler Başkan Bilgin’i Ziyaret Etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını ek tedbirlerini yerine getiren ilimizdeki 14 otel işletmesine “Güvenli Turizm Konaklama Sertifikası” verildi. Sertifikalarını alan işletme yetkilileri ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette işletmeler adına konuşan Şemsettin Yolalan, “Covid19 dolayısıyla yaşanan sıkıntıları atlatmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından hazırlanan konaklama işletmelerine yönelik ek tedbirleri içeren uygulamaları yerine getirerek Sivas’ımız da 14 otelimiz “Güvenli Turizm Konaklama Sertifikası” almaya hak kazandı. Böylelikle memleketimize gelecek misafirlerimizi ağırlamak için bu zorlu günleri kurallara uyarak daha sağlıklı bir şekilde uğurlamak istiyoruz. Gerekli tüm tedbirlerimizi alarak hizmet vermeye bizler devam edeceğiz. Bunun içinde Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’i ziyaret etmek konuya ilişkin detayları kendileriyle paylaşmak istedik. Tabi bu zorlu süreçte belediye olarak bizlere verilen destek de önemliydi. Onun içinde ayriyeten Başkanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra Sivas’ımızı marka kent olarak ileriye taşımak için ortak çalışmalar içerisinde hizmet vereceğiz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Bilgin “Sağlıklı Turizm Sertifikasyonu, tatilini Türkiye’de ya da ilimizde geçirmek için Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve her anlamda güvenli tatil yapma veya konaklama imkânı sağlayan bir belge. Bu noktada İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzde ilimizde bir çalışma yaparak Sivas’ta faaliyet gösteren otellerin Güvenli Turizm Konaklama Sertifikası alabilmesi için bir çalışma başlattı ve memleketimizde faaliyet gösteren 14 işletmemiz de sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Diğer işletmelerimizin de belge alma çalışmaları devam etmektedir.” dedi.

“Sivas her zaman olduğu gibi her açıdan güvenli bir şehir” diyen Başkan Bilgin, “Bundan yüzyıl önce Cumhuriyetin kuruluşuna ev sahipliği yapmasının temel gerekçesi güvenli bir şehir olmasıydı. O günden bugüne her açıdan güvenli şehir olma özelliğimizi devam ettiriyoruz. Bugün Dünya’yı kasıp kavuran ülkemizi de etkisi altına alan pandemi, her sektörü olduğu gibi otel ve konaklama sektörünü de etkiledi. Ama biz bu noktada belge alan otel sahiplerimizle de yapmış olduğumuz görüşmelerde bu işin önemli olduğunu vurgulamıştık. Bu noktada Güvenli Turizm Konaklama Sertifikasına sahip otellerimiz güvenli bir şekilde hizmetlerine devam ediyorlar. Ben bu zor süreçte hemşerilerimize destek olmak adına fedakârlık yaparak otellerini güvenli Turizm Konaklama Sertifikası alarak güvenli hale getiren tüm işletmelerimize teşekkür ediyorum. El birliğiyle, güç birliğiyle bu zor süreci hep birlikte atlatacağız ve emin adımlarla hedefimize doğru gideceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ziyaret karşılıklı görüş alışverişin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA