SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Santralın açılması hepimizi mutlu etti”

“Santralın açılması hepimizi mutlu etti”
Bu haber 09 Haziran 2020 - 11:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Güveri, “Kangal Termik Santralının 1 ve 2. ünitelerinin tekrar çalıştırılarak hizmete girmesi hepimizi mutlu etti. Destek olan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Tes-İş Sendikası Sivas Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Tevfik Güveri, Sivas Kangal Termik Santralının 1 ve 2. Ünitelerinin tekrar çalıştırılması ile birlikte santralın tam kapasiteyle çalışmaya başlamasından dolayı bir açıklama yaptı.

Sivas’ta sendika binasında bir açıklama yapan Tes-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Tevfik Güveri, yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“Sizlerin de bildiği gibi Kangal Termik Santralının 3 ünitesi var. Bu ünitelerden

2 tanesinde baca gazı arıtma tesisi olmadığından çevre mevzuatı gereği 01.01.2020 tarihinde kapatıldı. Termik santralın kapatılması tabi ki bölge halkını ve çalışanların tedirgin olmasına o bölgenin ve Sivas’ın gelir kaynaklarından en önemlisi olanı kayıp mı ediyoruz gibi birçok endişeye sevk etti. Termik santralını çalıştıran firma Konya Şeker baca gazı arıtma tesisi olmayan 2 üniteye gaz tutucu sistem yaptırarak çevre mevzuatını yerine getirerek çalışma

İznini aldı ve santralımız tekrar devreye girerek elektrik üretmeye başladı.” ifadelerini kullandı.

Güveri, açıklamasına şöyle devam etti. “Kangal Termik Santralının 1 ve 2. ünitelerinin tekrar çalıştırılması Kangalın, Sivas halkının Termik Santralın kapatılmasından kaynaklı oluşabilecek ekonomik kayıplarını önlemek halkımızın tedirginliğini gidermek adına tekrar devreye girmesi için büyük emek ve çaba harcayan,  Sivas Valisi Sn Salih Ayan’a, Sivas Milletvekili Sn İsmet Yılmaz’a, Sivas Milletvekili Sn Habib Soluk’a, Sivas Milletvekili Sn Semiha Ekinci’ye, Sivas Milletvekili Sn Ulaş Karasu’ya, Sivas Milletvekili Sn Ahmet Özyürek’e, Sivas Belediye Başkanı Sn Av.Hilmi Bilgin’e, Kangal Belediye Başkanı Sn Kürşat Apaydın’a, Sivas Siyasi Parti İl Başkanlarına ve Yöneticilerine, Kangal Siyasi Parti İlçe Başkanlarına ve Yöneticilerine, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı ve Başkanlar Kurulu Başkanı Sn Mustafa Eken’e, Kangal Dernek Başkanı Sn Mustafa Buğra’ya, Sivas ve Kangal da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının Yöneticilerine göstermiş oldukları hassasiyet ve duyarlılıklarından dolayı Tes-İş Sendikası Sivas Şube Başkanlığı olarak herkese ayrı ayrı teşekkür eder Saygılarımı sunarım.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA