SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“YAŞADIĞIN ŞEHRİN DOĞASINA DESTEK OL”

“YAŞADIĞIN ŞEHRİN DOĞASINA DESTEK OL”
Bu haber 08 Haziran 2020 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “İnşallah 10.10.2020 tarihinde saat 10.10 geçe tüm Sivaslılar adına 21 noktada 648 bin ağacımızı fidanımızı toprakla buluşturacağız. Bu sene içindeki hedefimiz ise Beş milyon.” dedi.

2019 yılında 102 ağacı toprakla buluşturan Sivas Valisi Salih Ayhan, ailesine adına oluşturulan Ayhan aile hatıra ormanını Dünya çevre günü nedeniyle hafta sonu ziyaret ederek fidanların bakım işlemlerini yaptı.

‘Sivas Kongresi’nin 100. Yılında 100 Milyon Fidan’ hedefi kapsamında geçen yıl Vali Salih Ayhan ve ailesinin, Jandarma Asayiş Bölük Komutanlığına diktiği fidanlar, boylanmaya başladı.

Vali Ayhan, vatandaşlara sizlerde daha yeşil bir Sivas arzu ediyorsanız www.sivasanefes.org adresinden sahipleneceğiniz bir fidan, geleceğe daha çok nefes olacaksınız çağrısında bulundu.

Sivas Valisi Salih Ayhan çevre bilincinin oluşması ve farkındalık anlamında 2019 yılında Sivas Kongresi’nin 100. Yılında 100 Milyon Fidan’ hedefi kapsamında ailesi adına Sivas’ta Jandarma Asayiş Bölük Komutanlığına diktiği102 fidanı görmek üzere gittiği alanda, fidan diplerinin bakımını yaparak ağaçları suladı.

Vali Ayhan, burada yaptığı konuşmada Dünya çevre gününü kutlayarak bir açıklama yaptı.

“648 BİN FİDANIMIZI TOPRAKLA BULUŞTURACAĞIZ”

Pandemi sürecinde gördük ki dünyayı iyi muhafaza edip bizden sonraki nesillere de iyi bir şekilde aktarmamız lazım diyen Vali Ayhan, “Sivas’ta yeşil doğa anlamında ağaçlandırma yönünde yoğun bir şekilde çalışmalar yapılmaktadır. Ağaçlandırma, yeşillendirme, doğa sevgisi ve çevre bilincini daha tabana yaymak içinde çok özel projelere ve çalışmalara imza atıyoruz. Şu ana kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın geçen yıl 4 Eylül’deki yaptığı ziyaret esnasında 100 milyon birinci ağacı dikmesi ile birlikte yeni bir hedef ortaya koyduk. Bunlardan biride bu sene beş milyon ağacımızı farklı türde iklimsel ağaçlarımızı topraklarımızla buluşturacağız. Bundan da daha önemlisi inşallah 10.10.2020 tarihinde saat 10.10 geçe tüm Sivaslılar adına 21 noktada 648 bin ağacımızı fidanımızı toprakla buluşturacağız. Bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın Sivas’a bir değer katan millet bahçesinin açılışı ile yeni bir heyecan yeni bir soluk ortaya koydu.  Öncelikle bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Sivas’ımız ülkemizi ve dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmek için var güzümüzle hep birlikte çalışacağız. Dünya çevre gününüz kutlu olsun. Dünya şu an bize miras bizde bu mirası gelecek kuşaklara çocuklarımıza en güzel şekilde aktaracağız.” ifadelerini kullandı.

“YAŞADIĞIN ŞEHRİN DOĞASINA DESTEK OL”

Vali Ayhan, ayrıca Sivas Valiliği tarafında başlatılan #Sivasanefes kampanyası kapsamında fidan sahiplenmeleri il genelinde hızla devam ediyor. Sizlerde daha yeşil bir Sivas arzu ediyorsanız www.sivasanefes.org adresinden sahipleneceğiniz bir fidan, geleceğe daha çok nefes olacaksınız. Yapmanız gereken www.sivasanefes.org adresinden bir fidan sahiplenmeniz. Haydi, sen de katıl. Sende yaşadığın şehrin doğasına destek ol diyerek vatandaşları ağaç sahiplenmeye davet etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA