SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Kazançlarımızı şehrimize yatırım yapıyoruz

Kazançlarımızı şehrimize yatırım yapıyoruz
Bu haber 08 Haziran 2020 - 10:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sönmez, “Sivas’ta doğduk, Sivas’ta büyüdük. Ticaretimizi Sivas’ta yaptık ve ne kazandıysak bu şehirde kazanarak yine bu şehre yatırımlarımızı yaptık.” dedi.

Sivas ürettikçe, yatırırım yaptıkça, çalıştıkça ve ele ele verdikçe büyüyecek ve gelişecektir.

İçinde bulunduğumuz küresel salgın günlerinde Sivaslı iş insanı Mustafa Sönmez ve kardeşleri Sivas’ta yatırım için yeni adım attılar.

Şehrin gelişmesi adına şehirden kazandıklarını yine şehirlerine yatırım yaparak iş sahalarını genişleten firmalar arasında yer alan 58 Sönmez Et ve Tavukçuluk A.Ş, OSB’de yer alan atıl durumdaki fabrikayı işler hale getirerek Sivas’a yeni bir istihdam sahası açmış oldular.

1995 yılından bugüne et ve et ürünleri sektöründe hizmet veren Mustafa Sönmez, babası Halil Sönmez ve kardeşleri ile birlikte kurdukları aile şirketi ile perakende sektöründe yaptıkları ticari çalışmalarını üretim alanındaki yatırımlara dönüştürerek sürekli gelişmekteler.

Şehrimizde üretim yapan firmalar arasına yaptığı yatırım ile katılan 58 Sönmez Et ve Tavukçuluk A.Ş, organize sanayi bölgesinde uzun zamandır atıl durumda bulunan fabrikayı bünyelerine katarak et ve et ürünleri alanında üretim yapacak modern bir fabrikaya dönüştürdü. Atıl durumda bulanan fabrika fiziki ve makine altyapısı ile modernize edilerek, hem üretim hem de sektörde yeni markalarla yeni lezzetleri Sivas halkına ve çevre illere tattırmaya ve tanıtmaya çalışırken istihdam imkânları ile de Sivas’ımızın iş arayan insanlarına iş kapısı olmaya başlayacak.

Geniş bir alanda üretim yapacak olan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sönmez gazetemize yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“Biz Sivas’ta doğduk, Sivas’ta büyüdük. Ticaretimizi Sivas’ta yaptık ve ne kazandıysak bu şehirde kazandık. Dolayıyla ticarette kazandıklarımızla da yeni yatırımlar yaparak şehrimiz için bir katma değer üretmeyi şirket olarak bir ilke haline getirdik. Şirket olarak babam ve kardeşlerimle aldığımız karar doğrultusunda Sivas’ımızda kendi bildiğimiz ve içinde bulunduğumuz sektörde bir üretim yapmak istedik. Bunun içinde organize sanayide bir fabrikayı satın alarak fabrikayı fiziki anlamda ve makine ekipmanları olarak yeniledik. Gayet temiz hijyenik ve modern bir tesis ortaya çıktı. Tüm süreçleri hızlı bir şekilde tamamladık. Nasip olursa çok kısa bir süre içerisinde üretime başlayacağız. En güzeline layık olan ve damak tadını iyi bilen Sivas’ımızın insanına bu lezzetleri çok yakında ikram edeceğiz. Et ve et ürünleri olan sucuk pastırma kavurma salam vb. ürünleri sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üreterek başta kendi et marketlerimizde satışını yapacağız. Ayrıca şehrimizde bulunan seçkin marketler sayesinde de ürünlerimizi tüm halkımıza ulaştıracağız. En kaliteli malzemelerle üretimini yapacağımız bu lezzetler inşallah mutfaklarımızda, sofralarımızda yemeklerimizin lezzetlerini artıracaktır.” şeklinde ifade etti.

Yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin biran önce sonlanmasını arzu ettiklerini söyleyen Sönmez, “Biz millet olarak el ele verirsek devletimizin aldığı kurallara uyarsak bu salgından ve ekonomik sıkıntılardan çok kısa bir sürede kurtulacağımız kanaatindeyim. Bunun içinde bir girişimci ve yatırımcı iş insanı olarak elimizden ne gelirse imkanlarımız ölçüsünde yapmaya hazırız. Ayrıca kendi öz sermayemiz ile şehrimize kazandırdığımız Et Entegre üretim tesisimizi Sivas’ımıza kazandırmanın gururunu yaşamaktayız. Şehrimize hayırlı olmasını, Sivas’ımızın isminin geleneksel lezzetlerimizle ve yeni markalarla daha çok duyurulması için çalışmaya devam edeceğiz. Babam Halil Sönmez, kardeşlerim Hasan, Ahmet, Kadir, Bedir ve Mesut ile birlikte Sivas için ticari olarak üretmeye ve yeni yatırımlar yapmaya Allah nasip ederse devam edeceğiz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA