SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Belediye 2020 yılı asfalt serim sezonunu açtı

Bu biyografi 08 Haziran 2020 - 10:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan bilgin 2020 yılı asfalt serim sezonunu şeyh şamil mahallesinde başlattı.

2020 yılında Sivas’ın birçok cadde ile kavşaklarında yapılacak asfalt çalışmalarının startını Şeyh Şamil Mahallesi Hamza Yerlikaya Caddesi’nde Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Başkan Yardımcısı Levent Olgun, ÖZBELSAN AŞ Genel Müdürü Ahmet Kuzu, Şeyh Şamil Mahalle Muhtarı İbrahim Nar’ın katılımıyla veren Sivas Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri cadde üzerinde sıcak asfaltın dökümüne başladı.

Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü havaların ısınmasıyla birlikte kent merkezinde sıcak asfalt serme sezonunu açtı. Koronavirüs nedeniyle tedbir amaçlı asfalt serme işlemine bir süre ara veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hava sıcaklığının artmasının ardından 2020 yılı asfalt serim planlamasının startını verdi.

Şeyh Şamil Mahallesi Hamza Yerlikaya Caddesi’nde çift taraflı sıcak asfalt serme işlemlerini yerinde inceleyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin belediye personeliyle sohbet ederek herhangi bir eksikliklerinin olup olmadığını sordu.

Gezi sırasında mahalle sakinleri Başkan Bilgin’den çocukları için Hamza Yerlikaya Caddesi’nin hemen yanında bulunan boş alanın değerlendirilmesini ve oraya bir park yapılmasını istediler. Başkan Bilgin mahalle sakinlerinin bu talebini geri çevirmeyerek o alana mahalle parkının yapılacağının sözünü verdi.

Şeyh Şamil Mahalle Muhtarı İbrahim Nar “Belediye Başkanı Hilmi Bilgine mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum. Hamza Yerlikaya Caddemizde ciddi bir asfalt sorunumuz vardı. Yağmur yağdığında gölcükler oluşuyordu, araçlarımız çukurlardan kaçarken kaza yapabiliyorlardı. Başkanımıza bu konuyu ilettik. Başkanımızda sağ olsun yeni asfalt sezonuna mahallemizde bu cadde de başlattı. Bir de park sözümüzü aldık. En kısa zaman da da mahallemizde park çalışmalarına başlanacaktır. İlgisinden dolayı tekrar Başkanımız Hilmi Bilgin’e ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’de “Bugün 2020 yılının asfalt sezonunu Şeyh Şamil Mahallemizde başlatmış olduk. Pandemi süreciyle birlikte belediye olarak bazı çalışmalarımıza toplum sağlığı nedeniyle belirli bir süre ara vermek zorunda kaldık. O yüzden Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz biraz rötarlı da olsa asfalt sezonumuzu açarak çalışmalarına başladılar. Öncelikle ben bu sezonda şehrimizi güzelleştirmek şehrimizin altyapısını daha yaşanabilir bir noktaya getirmek için emek harcayan, alın teri döken tüm birimlerimize başarılar diliyor, teşekkür ediyorum. Biz bu yola çıkarken hemşerilerimize bir söz verdik, şehrimiz 65 mahalleden oluşuyor. İnşallah 65 mahalleye de eşit adaletli bir hizmet anlayışıyla hiçbir mahallemizi diğerinden ayırmadan her hemşerimizin yaşadığı yerin kendine göre önemli olduğu bilinciyle birlikte tüm mahallelerimizi başta altyapısı olmak üzere park ve bahçeleriyle, yollarıyla, kaldırımlarıyla, duraklarıyla, okullarıyla, camileriyle, yürüyüş yollarıyla, iyi ki ben bu mahallede yaşıyorum, iyi ki ben Sivas’ta yaşıyorum dedirtecek bir şehir oluşturmak adına bir bütün olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemi zamanında kaybettiğimiz bir süreç var onu kapatmak için ekiplerimizle birlikte daha hızlı çalışarak emek harcayarak farkı kapatmayı düşünüyoruz. Planlarımızı ona göre yaptık. İnşallah bir önceki yıldan daha fazla iş üretmenin amacındayız. Bu noktada ben başkan yardımcımızdan sahada çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza kadar hepsine güveniyoruz. Gerçekten tüm ekibimiz; biz hangi duyguyu taşıyorsak, Sivaslı hemşerilerimiz hangi duyguyu taşıyorsa, onlarda aynı duygularla çalışıyor, alın teri döküyorlar. Kışın soğukta yazın sıcakta çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

ŞEYH ŞAMİL MAHALLESİNE YENİ BİR MAHALLE PARKI YAPILACAK

Gezi sırasında mahalle sakinlerinin park isteğinin sorulması üzerine Başkan Bilgin “Mahallelerimizde sadece asfalt çalışması değil Fen İşlerimiz, SİBESKİ, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve diğer ekiplerimiz koordineli bir şekilde çalışıyorlar. Nerede hangi konuda bir eksiklik varsa gidermek için müdahalede bulunuyoruz. Mahalle sakinlerimiz caddemizin hemen yanında bir mahalle parkı istediler. Azizoğlu Caminin hemen yanında belediye imar planında yeşil alan olarak görülen bir yerimiz var. İlgili birimlerimiz koordineyi sağlayarak süreci bugün itibariyle başlatmalarını istedim. Öncelikle yasal sürecimiz başlayacak; hak sahipleriyle görüşeceğiz, mevcut mülkiyet sorununu çözdükten sonra Şeyh Şamil Mahallemize değer katacak güzel bir parkı kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA