SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sosyal mesafe ile cuma namazı kılındı

Bu biyografi 30 Mayıs 2020 - 12:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas’ta sosyal mesafe ile uzun bir aradan sonra Cuma namazı kılındı

Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında ara verilen Cuma Namazı, belirlenen kriterler doğrultusunda günler sonra cemaat ile yeniden eda edildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart’ta ibadete kapatılan camiler Cuma günü kademeli olarak açıldı. Camilerde ibadet yapılmasına başlanması münasebetiyle Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de şükür kurbanları dualar eşliğinde kesildi. Daha sonra ise şehirde belirlenen Camilerde Cuma namazı kılındı.

Sivas genelinde 815 noktada, belirlenen cami ve alanlarda saatler öncesinde saf tutan cemaat, huşu ile namazlarını kıldı.

Vali Salih Ayhan ve il protokolü de Buruciye Medresesi, Kale Cami ve Çifte Minareli Medresenin yer aldığı tarihi alanda, vatandaşlarımızla birlikte namazlarını eda etti. Valimiz Ayhan, sosyal mesafe, maske ve diğer tedbirlere uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etti.

Tarihi şehir meydanında kılınan Cuma Namazı sonrası Sivas İl Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı süresince alınan tedbirlere riayet eden Sivas halkına teşekkür mahiyetinde lokma ikram etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA