SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Vali Ayhan, Sosyal medyada canlı yayına katıldı

Vali Ayhan, Sosyal medyada canlı yayına katıldı
Bu haber 27 Mayıs 2020 - 22:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gazeteci Hakan Bakar, evinin salonunu televizyon stüdyosuna çevirerek sosyal medya hesabı üzerinden profesyonel bir şekilde canlı yayın yaptığı Günebakan Hakan programına Sivas Valisi Salih Ayhan’ı canlı yayına konuk etti.

Tüm dünyayı etkisi, altına alan koronavirüs salgını sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınlarında artmasına neden oldu.

Gazetemiz haber editörü ve televizyon program yapımcısı Hakan Bakar, Günebakan Hakan sosyal medya Fecebook hesabı üzerinden bayram boyunca canlı yayınlar yaparak Ramazan bayramında sokağa çıkamayan vatandaşları şehirdeki gelişmelerden haberdar etti.

Evinin salonunu televizyon stüdyosuna çeviren Bakar, Günebakan Hakan sosyal medya Fecebook hesabı üzerinden yaptığı canlı yayına bayramın son gününde ise Sivas Valisi Salih Ayhan’ı telefon bağlantısı ile programına konuk aldı.

Vali Ayhan, telefon ile katıldığı Günebakan Hakan, programında bayram sonrası vatandaşların koronavirüs ile mücadele kapsamında dikkatli olmalarını, sosyal mesafeyi koruyarak hijyene dikkat etmeleri gerektiğini ve aynı zamanda Sivas’ta gerçekleşecek projeler ve çalışmalar hakkında Günebakan Hakan’ın sosyal medya Fecebook hesabı üzerinde yapılan canlı yayında açıklamalar yaptı.

“SÜRECİN BAŞ MİMARI SİVAS HALKIDIR”

Vali Ayhan, “bu bayram tarihe farklı bir not olarak geçti. Ülkemiz bu süreci çok iyi geçiren ve yürüten ülkeler arasında yer aldı. Şehrimizde süreç şu ana kadar çok iyi gitti. Tabi süreçteki başarımızı vatandaşlarımızın kurallara riayet etmesine bağlıyoruz. Şehir halkı olarak kurallara ne kadar uyar ve dikkat edersek bu salgın sürecinden en az kayıpla kurtuluruz. Bayramdan sonra hemşehrilerimizden ricamız rehavete kapılmasınlar. Bizler bayram öncesi ve bayram içerisinde birçok evleri gezdik. Vatandaşlarımızla hasbihâl ettik ve çocuklara bayram harçlığı dağıttık. Bu süreç insanoğluna hayır getirdi. Yardımlaşmanın mutluğunu daha fazla yaşadık.

“DOĞA TURİZMİ ÖN PLANA ÇIKACAK”

Vali Ayhan, Sivas’a yapılacak olan projeler ile ilgili ise,  “Sivas’ta ve ilçelerinde her alanda olduğu gibi doğa turizmini canlandırmak adına çalışmalar sürdürmekteyiz. Doğa turizmi ön plana çıkacak. Bizim çok güzel yaylalarımız var. Görülmesi gereken doğamız var. Hızlı trenin gelmesi ile birlikte Sivas’a daha çok kişi gelecek. Gelecek olanların gezip göreceği yerlere ihtiyacı var. Bildiğiniz gibi Sıcak çermikte Altınkale projesi, kangal köpeklerinin yetiştirme çiftliği, yine Hafik gölü bizim için önemli, Tödürge gölü, Gürün Gökpınar, Eğri Çimen yaylası,  Kızılırmak doğa yürüyüşü yolu, Yıldız dağında kış değil de yaz köyü projeleri ortaya çıkıyor. Bakın şu anda köylerde ev yapmak isteyen insanlar var. Yani bizim gerçekleştireceğimiz projeler ile insanlar daha rahat nefes alacak ve daha kaliteli zaman geçirecek.” ifadelerini kullandı.

“GÖLÜN DOKUSUNA, RENGİNE, YAPISINA ZARAR GELMEYECEK”

Gürün Gökpınar projesi ile ise, Gecen yıl Sayın Bakanımız ismet Yılmaz Gökpınar gölünü ziyaret ediyor ve orada belli bir yoğunluk görüyor. Ve bize muhterem Valim bu bölgedeki yoğunluk için bir çalışma yapalım dedi. Bizlerde gölün en uç noktasından 60 metre aşağısından başlamak üzere bu suyu insanlara biraz dokunduralım istiyoruz. Oraya kamelyalar yaparak insanların ayaklarını suya sokmalarını sağlayalım şeklinde düşünceler oluştu. Ve böylece gölün etrafındaki yoğunluğu da azaltmış olacağız. Zaten bir yerleşim yeri söz konusu değil. Anladığım kadarıyla bizim eksikliğimiz projeyi tam anlamıyla anlatamadık. Bu kadar güzel gölümüzün bir imar planı yoktur. Bir koruma bandı yoktur. Bizlerde buna istinaden bir proje çıkardık ve Haziran ayının ortalarında bitirerek projemize devam edeceğiz. Halkımız bu konuda müsterih olsun gölün dokusuna, rengine, yapısına zarar gelecek herhangi bir adım atılmayacak. En başta buna ben karşı çıkarım. Bizler iyi niyetli olarak yola çıkıyoruz. Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmezse biz hemen çekiliriz. Bizler vatandaşlarımızın kaygılarını gidererek projenin hassas olarak üzerinde duruyoruz. İnsanlar orada gezecek, yürüyecek, doğa ile iç içe rahat nefes alacakları bir yer olacak.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA