SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Tarım Eski Bakanı Musa Demirci, vefat etti

Tarım Eski Bakanı Musa Demirci, vefat etti
Bu haber 15 Mayıs 2020 - 11:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tarım Eski Bakanı hemşehrimiz Musa Demirci, vefat etti.

Şehrimizin yetiştirdiği önemli siyasetçi ve devlet adamı olan, Tarım Eski Bakanı hemşehrimiz Musa Demirci, hakkın rahmetine kavuştu.

Refahyol Hükümeti Necmettin Erbakan döneminde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yapan Musa Demirci, 16 Mayıs Cumartesi günü sevenleri tarafından dualar eşliğinde ebediyete uğurlanacak.

Geçtiğimiz ay evinde fenalaşarak ambulans ile hastaneye kaldırılan Demirci’nin yapılan tahliller sonucunda beyin kanaması geçirdiği öğrenilmişti. Musa Demirci’nin tedavisi hastane yoğun bakım ünitesinde devam etmekteydi. Geçen süre zarfında yapılan tüm müdahalelere Demirci’nin cevap vermemesi sonuncunda Demirci, bugün hayatını kaybetti.

Demirci, 16 Mayıs Cumartesi günü Yukarı Tekkede şehitlik mezarlığında saat 14:00’da cenaze namazı kılınanarak aile mezarlığa sevenleri tarafından defnedilecektir..

Hemşehrimiz Demirci’ye Cenabı Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine baş sağlığı dileriz.

MUSA DEMİRCİ KİMDİR?

Musa Demirci, 1942’de Sivas’ta doğdu. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitiren Demirci, Kahramanmaraş Teknik Ziraat Müdürü, Erzurum Ziraat Başmüdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ziraat İşleri Genel Müdür Muavini, Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı Aydın Tarım Müdürü olarak görev yaptı. 19, 20 ve 21’inci dönem Sivas Milletvekili olan Demirci, 1996-1997 yıllarında Refahyol Hükümeti’nin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevini yürüten Demirci, 15.05.2020 yılında vefat etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA