SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas’ta “Mutluluk Sizden Bayramlıklar Bizden” projesi hayata geçti

Sivas’ta “Mutluluk Sizden Bayramlıklar Bizden” projesi hayata geçti
Bu haber 15 Mayıs 2020 - 14:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valiliği tarafından “Mutluluk Sizden Bayramlıklar Bizden” projesi hayata geçirildi.

Ramazan ayını idrak ettiğimiz şu günlerde yaklaşan Ramazan Bayramında hayırseverlerin destekleriyle öksüz, yetim, engelli ve dar gelirli ailelerin bayramda mutlu olmalarını sağlamak amacıyla Sivas Valiliği tarafından “Mutluluk Sizden Bayramlıklar Bizden” projesi hayata geçirildi.

Sivas Valiliği himayelerinde, dezavantajlı çocukların yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi mutlu olmalarını sağlamak amacıyla “Mutluluk Sizden Bayramlıklar Bizden” sloganı ile yeni bir sosyal proje hayata geçirildi. Projenin ayrıntıları, Sivas Valiliği Konferans Salonu’nda Vali Salih Ayhan tarafından açıklandı.

“Çocuklarımızı Mutlu Edeceğiz”

Vali Salih Ayhan, devletimizin her daim görüp gözettiği öksüz, yetim, engelli ve dar gelirli ailelerin dezavantajlı çocuklarına fırsat eşitliği tanımak ve onların bayramda mutlu olmalarını sağlamak için proje hazırladıklarını söyledi.

Projeye Hayırseverlerden Büyük Destek

Devletimizin, her daim bu çocuklarımızın her türlü ihtiyacına cevap verdiğini, bu proje ile hayırseverlerin gönüllü destekleri sonucunda veren el ile alan elin birleştireceğini anlatan Vali Ayhan, “Bu mübarek günlerde, niyetlerini bizlere ulaştıran cömert hayırseverlerimizin, çocuklarımızın gönüllerine dokunmasına vesile olmak istedik. Proje ile tüm ilçelerimizde ve merkezde öksüz, yetim, engelli bin 837 çocuk belirledik. Bu sayıya, bayrama kadar dar gelirli ailelerimiz ile bu süreçte maddi olanakları kısıtlanan vatandaşlarımızın evlatları da dâhil edilerek iyilik hareketi büyütülecektir. Onlara, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız ve Vefa Sosyal Destek Gruplarımız aracılığı ile hediye çeklerimizi ulaştıracağız. Sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı günlerde bayramlık alışverişlerini yaparak, bayrama çocuk mutluluğunda, bayram sevincinde girecekler. Bir iyilik, bir sevgi ve şefkat hareketi olan bu projeye, herkes katkı sağlayabilir. Bayramlık, hediye edebilir. Katkı sağlayan hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Devlet Her Zaman Vatandaşın Yanında

Sosyal devletin vatandaşlarının daha iyi bir hayat sürebilmeleri için elindeki tüm imkânları kullanan ve gerektiğinde gidişata müdahale eden bir sistem olduğunu anlatan Vali Salih Ayhan, “Sosyal adaleti ve sosyal düzeni sağlamayı amaçlayan sosyal devlet, bir ülkenin refaha ve huzura ulaşmasında kritik öneme sahiptir.” dedi.

Türkiye Dünyaya Örnek Oldu

Pandemi sürecinde ortaya konan sosyal devlet seferberliği gıptayla izlendiğini anlatan Vali Ayhan, “Öte yandan Türkiye’de özellikle yaşlı vatandaşlarımızın ayaklarına kadar gelen hizmet ve hastanelerdeki yeterli ve hızlı müdahalelerden memnuniyet duyulduğu da çokça dile getirildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bakanlıklarımızca kampanyaların fitili ateşlenir ateşlenmez herkes harekete geçti ve ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırılmak üzere gıda kolileri, hijyen paketleri yollara çıktı. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi şehrimizde de Valiliğimiz, Belediyemiz, Kaymakamlıklarımız ve STK’larımız vasıtasıyla Vefa Sosyal Destek Gruplarımız marifetiyle ihtiyacı olan vatandaşların ayaklarına kadar yardım götürüldü, götürülmeye de devam ediliyor. Vefa Sosyal Destek Grupları ile Türkiye’de adeta sosyal devlet seferberliği yapıldı. Kıymetli büyüklerimizi incitmeyerek gerçekleştirilen uygulamalar ve hayata geçirilen önlemler, Avrupa’ya da örnek oldu.” diye konuştu.

Vali Salih Ayhan, her çocuk gülsün mutlulukla büyüsün diye başlatılan “Mutluluk Sizden Bayramlıklar Bizden” isimli projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Valilik başta olmak üzere ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarının sosyal ve kültürel içerikli projeler hazırlamaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Toplantıya Vali Yardımcıları Mehmet Nebi Kaya, Yeliz Yıldızhan, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdür Vekili Sudi Yıldız ve Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanları da katıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA