SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“SİVASLI HEMŞEHRİLERİMİZİ UNUTMADIK”

“SİVASLI HEMŞEHRİLERİMİZİ UNUTMADIK”
Bu haber 15 Mayıs 2020 - 2:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Darıcık, “yardım çalışmalarımız başta Ülkemiz olmak üzere 30 ülkede devam ediyor. Hayrat Yardım Sivas temsilciliği olarak öncelikle Sivas merkezde 600 aileye gıda ve temizlik setleri dağıtarak hemşehrilerimizi de unutmadık.” dedi.

Hayrat İnsani Yardım Sivas Bölge Temsilcisi Kadir Darıcık, Türkiye ve Dünya’da Ramazan’ın bereketini yaşamak ve yaşatmak için hayırseverler den aldığımız emanetleri muhtaçlara ulaştırmaya devam ediyoruz diyerek yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi.

Darıcık, “On bir ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’e ulaşmanın huzurunu, mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Hayrat Yardım olarak bu sene “Türkiye İçin İnfak Vakti” diyerek 2020 Ramazan kampanyamızı başlattık ve çalışmalarımız başta Ülkemiz olmak üzere 30 ülkede devam ediyor.  Bu vesile ile Türkiye ve Dünya’da Ramazan’ın bereketini yaşamak ve yaşatmak için hayırseverler den aldığımız emanetleri muhtaçlara ulaştırıyoruz. Bu Ramazan her zamanki Ramazanlardan daha da farklı geçiyor. Başta Ülkemizi ve Dünya’yı olumsuz etkileyen Koronavirüs salgını nedeniyle buruk geçen bu Ramazan’da iftar ve sahur yapacak bir şeyler bulmakta zorlanan Müslümanlar, kardeşlerinin yardımına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Hayrat Yardım Sivas temsilciliği olarak öncelikle Sivas merkezde 600 aileye gıda ve temizlik setleri dağıtarak hemşehrilerimizi de unutmadık. Hayrat Yardım Sivas Bölgesi olarak tüm olumsuzluklara rağmen Etiyopya’da daha önceden birlikte çalıştığımız yerel partner dernekler vasıtayla 300 Aileye kumanya dağıtımı gerçekleştirdik. Ayrıca kanser tedavisi gören yetimlerin kaldığı bir yetimhanede ise aileleri ile birlikte iftar programı başlattık.” ifadelerine yer verdi.

Her yıl insan ihtiyacının iki katı gıda üretilmesine rağmen 821 milyon insan hâlâ açlıkla karşı karşıya diyen darıcık konuşmasına şu şekilde devam etti. “Dünyanın dört bir yanında devam eden savaşlar, iç çatışmalar ve yoksulluk milyonlarca insanın açlık içinde yaşamasına neden oluyor. Bilhassa Suriye, Arakan, Yemen gibi İslam coğrafyalarında kendini hissettiren bu sorunlar, Ramazan ayında daha da güç bir hâl alıyor. Ramazan’da iftar ve sahur yapacak bir şeyler bulmakta zorlanan Müslümanlar, kardeşlerinin yardımına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Geçtiğimiz yıl 40 ülkede kardeşlerimizle birlikteydik. Bu sene ise Koronavirüs sebebiyle Ramazan faaliyetlerimizi başta Ülkemize ağırlık vererek Dünyadaki muhtaç coğrafyalarda 30 ülkede Ramazan bereketini yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA