SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Kan bağış kampanyasına destek

Kan bağış kampanyasına destek
Bu haber 15 Mayıs 2020 - 1:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Sivas Teşkilatı Kan bağış kampanyasına destek verdi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından başlatılan 12 Mayıs – 30 Haziran arası Kan Bağış Kampanyasına Sivas Teşkilatı da destek verdi.

İftar sonrası Kızılay Şubesine gelen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve AK Kadrolar işlemlerini tamamlayarak Kan Bağış Kampanyasına destekte bulundu.

Kan Bağışı esnasında konuşan Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, Malumunuz Kızılay’da kan grubunda sıkıntı yaşıyoruz. Geçmişte 100 Bin olan stokumuz bugün 14 Binlere kadar düştü. Bunun ana sebebi ramazan ayında bu düşüşleri yaşıyoruz, tabi bunun ötesinde birde Covid meselesi çıkınca kan alımında sıkıntılar yaşandı. Tabi görüyorum ki, AK Partimizin, Parti Teşkilatımızın, Milletvekillerimizin hassas davranmaları neticesinde, böyle bir kan verme operasyonunu gerçekleştirdiler. Ben bu düşüncenizden dolayı, Sayın Milletvekilimizin nezlinde parti teşkilatınıza, Hakan Başkanımıza ve parti teşkilatına teşekkür ediyorum. Bunlar çok önemli, iyi ki varsınız. İçerde sloganımızı da söyledim “1 Litre Kan 3 Kişiye Can”  sloganı ile özellikle hanım kardeşlerimizin kan vermede biraz daha hassas olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya “ AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanı olarak genç kardeşlerimizin kan stokları erimeye başlayan Kızılay Şubemize Kan Bağışında bulunulmasını rica ediyorum” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Sivas İl Başkanı Arzu Polat ise, “Tüm dünyayı etkisi altına alan, Covid 19 Hastalığı sebebi ve Ramazan ayından dolayı Kan Stokunun azalması sebebi ile her sıkıntıda bizim imdadımıza yetişen Kızılay’a bu sefer de biz destek olmak istedik. AK Parti Kadın Kolları Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak 81 İlde başlatılan Kan Bağışı kampanyasına bizlerde destek veriyoruz. Bugün sosyal mesafemizi koruyarak, az sayıda başlattığımız bağış kampanyamıza tüm üyelerimizi ve kadınlarımızı davet ediyoruz. “ dedi.

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu da bir konuşma gerçekleştirerek, “ Ülkemizin ve dünyamızın içinden geçtiği olağanüstü bir durum yaşıyoruz. Bu süreç içerisinde “Evde Kal” çağrımıza uyan vatandaşlarımızdan mütevellit Kızılay’ımızın kan stoklarında ciddi bir azalma oldu. Her alanda varlığını hissettiren AK Parti teşkilatlarımızla bu konuya duyarsız kalmadık. Genel Merkez Kadın Kollarımızın Türkiye genelinde başlattığı kan bağışı kampanyasına da Sivas’ta kadın kolları başkanımızla birlikte tüm teşkilatlarımız destek verdiler. Destek olan tüm teşkilat mensuplarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Son olarak konuşan AK Parti Kadın Kolları Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “ AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı olarak Kızılay’ımızın kan ihtiyacını göz önünde bulundurarak 81 İlimizde 30 Haziran’a sürecek kadar bir kan bağış kampanyası başlattık. Bugün 20 ilimizde bu saatlerde eş zamanlı kan veriliyor. Kızılay kara gün dostu olarak bilinir biz çocukluğumuzdan itibaren bunu böyle biliriz, deprem olur Kızılay, çığ olur Kızılay, Covid olur Kızılay, Ramazan olur Kızılay. Bizlerde AK Parti teşkilatları olarak Kızılay’ın bu çağrısına kayıtsız kalamazdık. Kızılay başkanımızın kan stoklarımız azalıyor çağrısına Kadın Kolları Genel Merkez olarak karar aldık. Ben kan verecek tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA