SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

DEMİRGİL’DEN ESNAFA TEŞEKKÜR MEKTUBU

DEMİRGİL’DEN ESNAFA TEŞEKKÜR MEKTUBU
Bu haber 12 Mayıs 2020 - 12:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, salgın günlerinde esnafın gösterdiği dayanışma dolayısıyla üyelerine tek tek teşekkür mektubu gönderdi.

Koronavirüs ( COVİD19) pandemi sürecinin  ‘ Biz Bize Yeteriz’ inancıyla aşılmak üzere olduğunu belirten Demirgil, “Dünyanın da imrendiği bir yönetimle pandemiyi en az kayıpla atlattık sayılır” dedi.

ŞEHİTLERE RAHMET DİLİYORUM

Türkiye’nin sağlık sisteminin dünya ülkeleri tarafından takdir edildiğini ve dayanışma duygusunun alkışlandığını vurgulayan Demirgil, mektubunda şunları yazdı:

Sağlık sistemimizle ne kadar övünsek azdır. Dünyanın süper devletlerinin iflas ettiği bir pandemiye karşı dayanışma ve yardımlaşmayla çok iyi mücadele vermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu vesileyle pandemi şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Bizler de her zaman yaptığımız gibi devletimizin çizdiği yolu, gösterdiği hedefi, kendimize rehber kabul ettik. Esnaflar olarak ahilik ahlakının gereğini yerine getirerek, bu zor günlerde elimizi taşın altına koyup, gerekli fedakârlığı yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bu süreçte fedakâr ve olgun davranan esnafımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.”

DAYANIŞMAYA DEVAM

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası olarak gerek ülke gündemi gerekse çalışma sahası olarak önemli işlere imza attıklarını anlatan Demirgil, başarıda en büyük payın esnafın olduğunu ifade etti. Mektubunda, “Odamızın faaliyetleri hem Sivas’ımızda hem de ülke genelinde takdirle karşılanmakta ve bizi gururlandıracak payelere mazhar olmaktayız” diyen Demirgil, sözlerini şöyle tamamladı:

“.Tabi ki bu başarı hepimizindir. Bizim yönetim felsefemiz tabandan tavana doğru şekillenmekte ve istişare temelli yürümektedir. Külfeti paylaşanların nimette de hakları olduğu bir yönetim tarzına sahibiz. Bundan sonra da esnafımızın yanında ülkemizin emrinde olmaya devam edeceğiz.

Pandemi sonrası yeni bir dünya şekillenecek.

Türkiye bu süreci kimseye minnet etmeden alnının akıyla atlattı ve bu süreçten güçlü çıktı. Elbette ekonomimiz olumsuz etkilendi ama telafi edebileceğimiz bir sürece giriyoruz. Pandemi sürecindeki dayanışma ruhunu bundan sonraki süreçte de inanıyorum ki devam ettirecek ve yenidünya düzeninde asaletiyle müsemma çok güçlü bir konuma kavuşacağız.”

Öte yandan Demirgil, mektubunda esnafın yaklaşan Kadir gecesini ve Ramazan bayramını da kutladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA