SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Sivas Her Yerde Öncü Oluyor”

“Sivas Her Yerde Öncü Oluyor”
Bu haber 10 Mayıs 2020 - 0:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “Kan stoklarımızda ciddi manada azalma var, salgın süresince kan bağışının çok anlamlı olacağını belirtmek isterim.”dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle, Türkiye genelinde olduğu gibi Sivas’ta da kan bağışı stoklarında ciddi oranda azalma oldu. Bu sebeple, Kızılay Sivas Şube Başkanlığına Sivas eğitim camiasından büyük destek geldi.

Vali Salih Ayhan’ın kamu, kurum ve kuruluşları ile vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etmesinin ardından harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Bilgimiz Zihinlere, Kanımız Bedenlere Hayat Versin İstiyoruz” sloganıyla Türk Kızılayı’nı bu zor dönemde yalnız bırakmadı.

Vali Salih Ayhan, beraberindeki Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ile birlikte Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar nezaretinde Kızılay’ı ziyaret ederek, kan bağışında bulunan öğretmenlere ve Milli Eğitim İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya teşekkür etti. 

“Sivas Her Yerde Öncü Oluyor”

Vali Salih Ayhan yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Sivas Kızılay Şube Başkanlığını ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Ziyaretimizde Kızılay Şube Başkanı Mutafa Sarılar, koronavirüs salgını nedeniyle kan stoklarında azalma olduğunu,  bu noktada kan bağışı yapılması için vatandaşlardan destek beklediğini ifade etmişti. Bizler de Kızılay’ın bu talebi üzerine hem vatandaşlarımızdan hem de kamu, kurum ve kuruluşlarından kan bağışında bulunmalarını istedik. Kan stoklarımızda ciddi manada azalma var, salgın süresince kan bağışının çok anlamlı olacağını ifade ettik. Kamu kuruluşlarımız her zaman destek oluyor. Bu kapsamda, çağrımıza karşılık veren çok sayıda öğretmenimiz de Kızılay’a gelerek kan bağışında bulundular.  Sivas her zaman, her yerde öncü oluyor. Vatandaşlarımıza ve eğitim camiasına Kızılay’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Sivas Halkının Desteklerini Bekliyoruz”

Kan bağışlarının ülkemizin zor dönemde geçtiği salgınla mücadelede çok anlamlı olduğunun altını çizen Vali Ayhan, “Afetlerde ve buna benzer olaylarda kan stoklarımızın yeteri miktarda fazla olması gerekiyor. Stoklarımızın azalması risktir, bu riski el ele vererek bertaraf edelim. Bu sebeple, kurumlarımız, belli periyodlarla Kızılay’a gelerek kan bağışında bulunmaya devam edecekler. Bu 2 aylık süreçteki kan bağışı eksikliğimizi tamamlayacağız. Tüm Sivas halkından ülkemizin yüz akı olan, dünyanın her köşesinde düşeni kaldıran, mazlumun yanında olan, sofralara bereketli kılan Kızılay’a desteklerini bekliyorum.” ifadelerini kullandı. 

“Taraftarlarımızı Kan Vermeye Davet Ediyorum”

Kan bağışı programına katılan Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ise, Sivasspor taraftarından Kızılay’a kan bağışına destek vermeleri konusunda çağrıda bulunarak, “Kan bağışına en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde Kızılay’ımızı yalnız bırakmayalım.” dedi.

“Vali Ayhan ve Eğitim Camiasına Teşekkür Ediyorum”

Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar’da, Vali Salih Ayhan başta olmak üzere kamu, kurum ve kuruluşlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Milli eğitim camiamız bu zor dönemde çağrılarımıza kayıtsız kalmayarak örnek bir davranış sergiledi.” diye konuştu. Kan stokları hakkında da bilgi veren Başkan Sarılar, salgın öncesi ülke geneli kan stoklarının günlük 100 bin civarında olduğunu hatırlatarak, “Kan stokumuz şimdi 14 bin civarında. Bu rakam Kızılay için tehlikeli bir sınırdır. Bu sınırı aşmamız için vatandaşlarımızın geçmişte olduğu gibi bu dönemde de kan bağışında bulunmalarını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA