SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Berber ve Kuaförler Açılıyor

Berber ve Kuaförler Açılıyor
Bu haber 08 Mayıs 2020 - 2:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Köksal, “koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonları 11 Mayıs 2020 itibariyle tekrar hizmet verecek. Virüse karşı tedbirli olarak işlerimizi yapalım.”dedi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ,Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarının 11 Mayıs itibariyle tekrar hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, “Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan, COVİD 19 salgınının tehlike oluşturması nedeniyle alınan karar doğrultusunda belirlenen esnaflarımız dükkan kapatmıştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın koronaviüs tedbirleri kapsamında kapatılan berber, kuaför ve güzellik salonlarının 11 Mayıs 2020 itibariyle tekrar hizmet vereceği açıklaması esnafımızı da sevindirmiştir. Virüs nedeniyle esnaflarımız işyerlerini kapatmış ve mağdur olmuştur. Devletimiz esnaflarımızın mağduriyetinin giderilmesi için kredi desteği sağlamış, vergi, sigorta, kiralar, kredi ödemelerini ileri tarihlere ertelenerek esnaflarımıza bir nebze de olsa katkı sağlanmıştır.

Bu süreçte esnaflarımız ailesinin geçimini sağlamakta zorlanmış, yanlarında çalışanlarda zor durumda kalmıştır. Sürecin uzaması esnafımızı da sıkıntıya sokmakta, , borçlarını ödemekte zorlanmaktadır. Süreç nedeniyle ertelenen borçların da yaklaşması esnafımızı düşündürmeye başlamıştır. .Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecisi esnaflarımız mutlu etmiştir. Esnaflarımız 11 Mayıs itibariyle dükkanlarını tekrar açarak, mesleki faaliyetlerine devam edecektir. İnşallah,  kahvehane, internet kafe ve kafe sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımızın da biran önce işyerlerini açmalarını bekliyoruz” dedi.

Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, hizmet sektöründe faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerinin temizlik şartlarına uymalarını, dükkanlarına fazla müşteri almamalarını, randevu sistemiyle çalışmalarını, maske ve eldiven kullanmalarını, virüse karşı tedbirli olmalarını tavsiye etti.

SESOB Başkanı Köksal, diğer sektörlerde hizmet veren ve kapalı olan işyerlerinin de biran önce açılması temennisinde bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA