SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“ANNELERİMİZE DESTEK OLMALIYIZ”

“ANNELERİMİZE DESTEK OLMALIYIZ”
Bu haber 08 Mayıs 2020 - 12:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “salgın nedeniyle zor günler geçiren çocuklarımıza evde hem annelik hem de öğretmenlik yapan annelerimizi can-ı gönülden kutluyorum. Annelerimize bu zor günlerde daha fazla destek olmalıyız.”dedi.

Sivas Valisi Salih Ayhan Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Ayhan mesajında şunları dile getirdi:“İnsanlığın hoşgörü, fedakârlık ve dayanışma duygularını güçlendirmeye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde; sevginin, sabrın ve şefkatin kaynağı olan annelerimizi hürmetle selamlıyorum. Bizleri daima koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen ve varlığıyla hayatımıza anlam kazandıran annelerimizin haklarını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zor günler geçiren çocuklarımıza evde hem annelik hem öğretmenlik hem de sanatta, sporda, sosyal aktivitelerde rehber olan annelerimizi can-ı gönülden kutluyorum. Annelerimize bu zor günlerde daha fazla destek olmalıyız.

Çocuklarına her koşulda kol kanat geren, sevgi ve şefkat dolu yürekleriyle onlara yol gösteren, evlatlarını akıllarından ve yüreklerinden bir an dahi çıkartmayan, yaşamları boyunca çocuklarının en büyük destekçileri olan, sevgisi ve şefkati sonsuz annelerimiz, bizlerin en kıymetli hazineleridir. Annelerimizi daima mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, vatanına, milletine ve bayrağına layık şekilde yetişerek gurur duyacakları evlatlar olmak, onlar için en büyük armağandır. Peygamber Efendimizin “Cennet, Annelerin Ayakları Altındadır” Hadis-i Şerifi ile payelendirdiği annelerimizin hakkı, hiçbir şekilde ödenemez.

Salgın nedeniyle hak ettikleri ve alıştıkları sıcak, samimi ziyaretlerden uzak kalacakları için onlara bir dizi sürprizler ve hediyeler hazırladığımız başta şehit annelerimiz, huzurevlerindeki annelerimiz, sağlıkçı annelerimiz, öğretmen annelerimiz adına oluşturduğumuz hatıra ormanında her biri adına fidan dikeceğiz. Fedakârlıkları ile sevgi ve saygıyı fazlasıyla hak eden annelerimizin fidanları, geleceğe nefes olacaktır.

Annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatırlamamız, yüreğimizdeki muhabbeti daima göstermemiz gerekmektedir. Çocuklarına yönelik ilgisini, sevgisini, şefkatini doğumdan ölüme kadar yaşamın her aşamasında karşılık beklemeden fedakârca sürdüren tüm annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum. Evlatlarını vatan uğruna şehit veren, acılarını milletçe yürekten paylaştığımız ve daima yanlarında olduğumuz şehit annelerimiz ile bu salgın döneminde her türlü fedakârlık ve tükenmez bir sabırla dünyanın en yüce hizmetini yerine getiren tüm annelerimizin ellerinden öpüyor, evlatlarıyla birlikte nice sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.”ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA