SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sizin’de bir dikili ağacınız olsun

Sizin’de bir dikili ağacınız olsun
Bu haber 04 Mayıs 2020 - 14:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeşil bir Sivas için “Hep Birlikte ‘www.sivasanefes.org’ Adresinden Ücretsiz Fidan Sahiplenelim”.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan  ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında milyonlarca fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyor.

Koronavirüs (Covid 19) salgınından dolayı ağaçlandırma faaliyetlerinin halkın katılımı ile yapılamadığı ilimizde ise “Sivas’a Nefes” kampanyasına herkesin destek olması bekleniyor.

Sivas Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin her yıl olduğu gibi bu yıl da ağaçlandırma ve bakım hizmetlerini yoğun bir şekilde gerçekleştirdiğini vurgulayan Vali Salih Ayhan, halkımızın da web sitesi üzerinden ücretsiz fidan sahiplenebileceğini söyledi. “Sivas’a Nefes” kampanyasına destek olunması gerektiğini vurgulayan Vali Ayhan, “Projeye destek vermek için sizin adınıza yeşerecek fidanlara www.sivasanefes.org adresinden katılıp ilimizi ormanlarla buluşturabilirsiniz. Hedefimiz 648 bin fidanın Sivas’a nefes olmasını sağlamaktır. Süreç izin verirse 20 Ekim 2020 saat 10.20’de tüm hemşerilerimizi bereketli topraklarımıza fidan dikmeye bekliyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en değerli miras 20 Ekim 2020’de birlikte dikeceğimiz fidanlarımız olacaktır” dedi.

Yeşil bir Sivas için toprakla buluşturulacak fidanların önemine vurgu yapan Vali Ayhan, “Çevre bilincinin oluşması açısından her ilçemizin, her kurumumuzun, her vatandaşımızın bu projeye destek vermesi gerekiyor. Bu bilinç ve kültür yaygınlaştıkça, bu coğrafya daha renkli olacak. El ele gönül gönüle fidanlarımız yeşerecek, Sivas yemyeşil bir doğaya sahip olacak” ifadelerini kullandı.

Son 15 yılda ilimize milyonlarca fidanın kazandırıldığını anımsatan Vali Ayhan, “Dünya genelinde bulunan 7 milyon Sivaslı’nın projeye destek vermesini bekliyoruz. Herkes kendi ilçesine, beldesine, köyüne sahip çıksın, toprağına nefes olsun. Böylece Sivas’ın her bir köşesini yeşil bir örtüye dönüştürmüş oluruz.” dedi.

Merkez ve ilçelerde kampanyaya katılım sayılarını da paylaşan Vali Salih Ayhan, “Geçen sürede beklentilerimizin altındayız. İlimizde kampanyaya destek sayısı şu an için 33 bin 450. Ancak bu rakam çok düşük. Yiğit Sivas halkından yeşile sahip çıkmasını ve hedeflediğimiz rakam olan 648 bine ulaşmamızı bekliyorum. Hep birlikte www.sivasanefes.org adresini ziyaret ederek ücretsiz fidan sahiplenelim.” ifadelerini kullandı. 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA