SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sosyal yardımlar sürüyor

Sosyal yardımlar sürüyor
Bu haber 01 Mayıs 2020 - 15:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

12 Bin 972 Aileye Sosyal yardım yapıldı.

Vali Ayhan, Sivas’ta faz ödemelerinden 12 bin 972 aile faydalandı.  3’üncü faz ödemeleri başvurularının devam ettiğini söyledi.

Sivas Valisi Salih Ayhan,  kamu kurum ve kuruluşlarıyla Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden görüşmelerine devam ediyor.

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında; kurumların çalışmalarını yakından takip eden Vali Ayhan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile toplantı gerçekleştirdi.

Vali Ayhan,  Sivas SYDV Müdür Vekili Sudi Yıldız’dan bu süreçte yapılan yardım faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı. Vali Ayhan, vakfın, çeşitli kısıtlamalar nedeniyle işsiz kalan kişiler ile temel ihtiyaç malzemesini karşılayamayan dezavantajlı kesime, sosyal yardımlarını sürdürdüğünü söyledi.

7 Bin 509 Adet Gıda Kolisi Dağıtıldı

Salgın süresince sokağa çıkamayan 65 yaş üstü 800 ailenin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek grupları ile gönüllü sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla evlerine ulaştırıldığını anlatan Vali Ayhan, “Maaş ödemeleri, sosyal yardım ve gıda paketleri, Vefa Sosyal Destek grupları tarafından vatandaşlarımızın hanelerine tek tek ulaştırıldı. Vâkıfa gelen talepler şeffaf bir yönetim anlayışıyla değerlendiriliyor. Hem salgın süreci, hem de Ramazan ayının gelmesi nedeniyle ayni yardım ve gıda paketi dağıtımına ağırlık verilecek. Bu noktada tek bir vatandaşımızın her hangi bir mağduriyet yaşamasını asla istemiyoruz. İftar sofraları güller açsın dedik, Ramazan’ın bolluğunu ve bereketini herkese hissettirmek hepimizin sorumluluğu. Şuana kadar ilimiz merkezde 7 bin 509 adet gıda kolisi vatandaşlarımızın evine bırakıldı.” dedi.

Ekonomik ve Sosyal Kayıpları Azaltmak En Büyük Hedefimiz

Bu süreçte Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 0 850 224 10 58 numaralı tek hatta çağrı almasıyla birlikte vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığını anlatan Vali Ayhan, “Kesintiye uğrayan hayatı ve faaliyetleri, en kısa sürede normale döndürmek, ekonomik ve sosyal kayıpları azaltmak ve müdahale çalışmalarını hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirmek en büyük hedefimizdi, Çok şükür aksamadan devam ediyor.” diye konuştu.

12 Bin 972 Aileye 12 Milyon 972 Bin TL Sosyal Yardım

Salgın sürecince ekonomik yoksunluk içerisinde olan ailelere destek olmak amacıyla 1’inci ve 2’nci sosyal yardım faz ödemelerinin yapıldığını hatırlatan Vali Ayhan, Sivas’ta faz ödemelerinden 12 bin 972 ailenin faydalandığını ve 3’üncü faz ödemeleri başvurularının devam ettiğini ifade ederek, sonuçların açıklanmasından sonra ödemelere en kısa süre içinde başlayacaklarını kaydetti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA