SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas’ta Eczaneler maske dağıtımına başladı

Bu biyografi 24 Nisan 2020 - 18:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Maskeler eczaneler tarafından dağıtılmaya başladı

37. Bölge Sivas Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, Korona virüse karşı mücadele konusunda Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların ücretsiz olarak kullanacağı maskelerin Sivas’ta eczaneler tarafından dağıtılmaya başladığını söyledi.

Sivas Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, dağıtılacak olan maskeler hakkında şu açıklamayı yaptı. “Sağlık bakanlığı tarafından, 20-65 yaş arası Vatandaşlarımıza ücretsiz temin edilecek olan maskeler bugün itibari ile eczanelere gelmiştir, Cep telefonlarına SMS Kodu gelen vatandaşlarımız, Gelen koda istinaden eczaneye başvurarak beş adet ücretsiz maske temin edebilirler. SMS kodları kademeli olarak gönderilecek olup, SMS kodu Gelmeyen Vatandaşlarımızın bulaş riskinden dolayı eczanelere başvurmamaları rica olunur.10 gün arayla 5 adet maske alma hakkı olup,10 gün sonra yeni SMS kodunun gelmesi beklenmelidir.”ifadelerine yer verdi.

Eren, yaptığı açıklamada Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde, “Ramazan ayının İslam dünyası ve insanlık için sağlık barış be huzura vesile olmasını temenni ederim. Biz eczacılar, sizler için görevimizin başındayız ,sizlerde bizim için evde kalın..”şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA