SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“EKSİKLİKLERİMİZİ GÖZDEN GEÇİRMELİYİZ”

Bu biyografi 24 Nisan 2020 - 23:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Vali Ayhan, eğitim camiasına seslenerek, “Sivas olarak bu yıl LGS’ de iyi bir başarı ortaya koyacağımızı düşünüyorum. Bu bağlamda öğrencilerimizle bağları güçlü tutup tempomuzu artırıp eksikliklerimizi gözden geçirmeliyiz.”dedi.

Vali Ayhan, 8. Sınıf Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, ilimizde görev yapan 8. sınıf öğretmenleri ve ilçe müftüleriyle Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden görüştü.

Vali Salih Ayhan, ülkemizin içerisinde bulunduğu Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, bu süreci en iyi yöneten kurumlardan birinin Milli Eğitim Bakanlığı teşkilatı olduğunu söyleyerek; Bu zor dönemde her kurumun kendi çalışmalarını gözden geçirdiğini, eğitim camiasının da dinamik ve güçlü bir yapıyla eğitim faaliyetlerine uzaktan eğitim ile devam ediyor. Sivas’ta oluşturulan kurumsal bir kültür anlayışıyla salgına karşı çok iyi bir süreç yönetildiğini dile getirerek, “Eğitim çalışanlarımız bu süreçte büyük fedakârlıklar gösteriyor. Diğer yandan bu süreçte en zor görevi üstlenen sağlık çalışanlarımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sivas sağlık alanında fiziki ve teknolojik altyapısı ile en iyi illerden biri konumunda. Hep beraber bu zor dönemi en az hasarla atlatılacağına inanıyorum.”şeklinde ifade etti.

“TEMPOMUZU ARTIRALIM”

Bir buçuk biraysonra yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) hakkında öğretmenlere tavsiyelerde bulunan Vali Ayhan, “45 gün sonra LGS yapılacak. Sizlerden isteğimiz bu süreçte öğrencilerimizle olan bağlarınızı güçlü tutmanız. Tempomuzu artıralım. Eksikliklerimizi gözden geçirelim. Sivas olarak bu yıl LGS’de iyi bir başarı ortaya koyacağımızı düşünüyorum. Öğrencilerimiz sosyal medya hesaplarından deneme sınavı ve materyal talep ediyorlar. Bizler de her öğrencimizin isteğini yerine getiriyoruz, taleplerini kendilerine ulaştırıyoruz.”ifadesini kullandı.

“KÖPRÜ PROJESİ BAŞARIMIZI ORTAYA KOYACAKTIR”

Vali Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi hakkında da açıklamalarda bulunarak, “Eğitimde öğrencilerin başarısına katkı sunmak için uygulanan projeye zihinsel, bireysel ve finansal olarak büyük emekler verdik. Çocuklarımızın ruhlarına girmek, onların kazanımlarını daha da artırmak istiyoruz. Bütün eğitimle ilgili çalışmalarımızın görünürlüğünü köprü projesindeki başarımız ortaya koyacaktır.”şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA