SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Devlet milletinin yanındadır”

“Devlet milletinin yanındadır”
Bu haber 24 Nisan 2020 - 23:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin, “devlet zor zamanda milletinin yanındadır. Devlet Millet için var. Yapılan yardımlarda bunların somut bir örneğidir.”dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret ederek Belediye tarafından esnaflara yapılacak bin liralık destek için teşekkür etti.

Gerçekleşen ziyarette Eken, Ticaret Odası Meclis Üyeleri ve İstişare kurulları tarafından toplanan 60 bin lira değerindeki gıda yardımını da Hayat Ağacı derneğine bağışladı.

“Zorlu Bir süreçten geçiyoruz”

Esnaflar için yapılan destekten dolayı teşekkür eden TSO Başkanı Mustafa Eken, “Zorlu Bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte görev yapan çalışanlar başta olmak üzere elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyorum. Bu çerçevede Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’de İçişleri Bakanlığı genelgesi ile iş yerlerini kapatan esnaflara bin liralık destek sağlıyor. Kendilerine de esnaflarımız adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizde ilimizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere oda meclisimiz ve istişare kurullarımız tarafından toplanan 60 bin liralık gıda yardımını Hayat Ağacı Derneğine bağışladık. Hayat ağacı derneğinin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte bir kez daha görmüş olduk. Orada şeffaf bir yönetim var yaptığımız yardımların nereye gittiğini de biliyoruz. Hayat ağacı Sivas için büyük bir şans” ifadesini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bilgin, “TSO Üyelerimize teşekkür ediyoruz. Sivas’ın her alanda yükünü çeken esnafımız, tüccarımız, iş adamlarımızdır. Bugün istihdam noktasında en büyük katkıyı da iş adamlarımız sağlıyor. Vatandaşlarımız yardıma ihtiyaç duyduğu zaman hemen destek verenler yine esnaflarımız, iş insanlarımızdır. Bu noktada Hayat Ağacı Derneğine yapmış olduğunuz katkıdan dolayı sizin şahsınızda tüm esnaflarımıza, tüccarlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Hayat Ağacı Derneğinin veren el ile alan eli buluşturduğunu belirten Başkan Bilgin, “Derneğimiz kuralları belirlenmiş düzgün bir şekilde çalışan önemli bir hayır kurumudur. Geçmişten günümüze katkı sağlayanlardan Allah Razı olsun. Bu dönem farklı bir anlamı var. Koronavirüs nedeniyle esnaflarımızda zorlu bir süreç geçiriyor. Bizde sosyal belediyecilik gereği bizlere ulaştırılan ayni ve nakdi yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bugüne kadar belediyemizden gıda yardımı isteyen hiçbir vatandaşımızı boş çevirmedik. Bundan sonrada çevirmeyeceğiz. Bunu sizin gibi hayırseverler sayesinde başarıyoruz” dedi.

Son olarak esnaflara yapılacak desteğe değinen Başkan Bilgin, ilk etapta İçişleri Bakanlığı genelgesi ile iş yerlerini kapatan esnaflara biner lira maddi destekte bulunacağız. Bunu yapmamızdaki amaç; devlet zor zamanda milletinin yanındadır. Devlet Millet için var.Bu çalışmamız bunun somut bir örneğidir. Bu vesile ile şahsınızda katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA