SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ulusa sesleniş

Bu biyografi 23 Nisan 2020 - 22:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Marşı etkinliği öncesi ulusa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından çocuklarla beraber İstiklal Marşı’nı okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

TBMM’nin 100. kuruluş yıldönümüne kavuşmanın gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Türkiye’nin istikbali, istiklali için emek vermiş bu çatıdaki tüm milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyorum. İstiklal Harbimizin başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Bundan tam bir asır önce Ankara’da dualarla, tekbirlerle, salavatı şeriflerle açılan meclisimiz, milletimizin ve devletimizin hürriyet mücadelesinin merkezi olmuştur. Binlerce yıllık devlet silsilemizin son temsilcisi olan Türkiye Cumhuriyeti birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerinde inşa edilmiştir.

23 Nisan demokrasinin, milli iradenin , egemenliğinin olmasının yanı sıra tıpkı bağımsızlığımız gibi çocuklarımızı da el üstünde tutuyoruz.

Bu anlayışla son 18 senede demokraside ve ekonomide Türkiye’yi büyütmenin, güçlendirmenin, dünyanın en saygın ülkelerden biri haline getirmenin mücadelesini verdik.

İlk mecliste olduğu gibi kimseyi dışlamadan, ayırmadan, 83 milyonun tamamını kucaklamanın gayreti içinde olduk.

Bugün de koronavirüse karşı mücadeleyi aynı azimle yürütüyoruz. Allah’ın izniyle bu musibetin de üstesinden geleceğine inanıyoruz.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA