SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

BAYRAM COŞKUSU HER EVDE

Bu biyografi 23 Nisan 2020 - 21:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bugün 23 Nisan Neşe ile doluyor insan.

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.”Gazi Mustafa Kemal Atatürk

23 Nisan çocuk bayramının 100’üncü yıl kutlamaları koronavirüs salgını sebebiyle evde kalan milyonlarca çocuk tarafından evlerin balkon ve camlarını Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve balonlar ile süslenerek evden çıkmadan sokaklara yansıttılar.

Hakan BAKAR

Koronavirüs salgını sebebiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene evlerde kutlanıyor.

Eğitimine uzaktan online olarak devam eden öğrenciler, 23 Nisan bayramı için hazırladıkları etkinlikleri sosyal medyadan paylaştılar.

TBMM’nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı koronavirüs salgınından dolayı on binlerce çocuk evlerinde yaptığı çeşitli etkinlikler ile bayram coşkusunu evlerinde kutlayarak yaşıyor.

Tüm Dünyaya egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun duyurulduğu gün olan 23 Nisan 1920 tarihi, hepimiz için çok önemlidir.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan’ı tüm dünya çocuklarına bayram olarak hediye etmişti. Bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüsü sebebiyle okullarda kutlanamadığından dolayı 23 Nisan’ın 100’üncü yıldönümü coşkusu evlerde yaşanıyor.

Her yıl tüm dünya çocuklarına armağan edilen ve büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100’üncü yıldönümü bu sene tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle evlerde kutlandı. Evde kalan yüz binlerce çocuk evlerinde hazırladıkları şiirleri, şarkıları, konserleri ve marşları sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yaparak büyük bir coşkuyla kutlamayı ihmal etmediler.

Yine aynı zamanda milyonlarca çocuk ve aile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için evlerinin balkonlarına ve camlarına hazırladıkları görseller sayesinde sevinçlerini sokaklara taşımakla beraber bayram coşkusunu sokaklara caddelere çıkmadan hazırladıkları görseller ile tüm dünya ile paylaşmış oldular.

Tüm Dünya çocuklarına Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen tek çocuk bayramı olarak kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında geleceğin büyükleri olan milyonlarca çocuk bayram sevincini koronavirüs salgını nedenliye evlerinden dışarı çıkmadan kutladılar.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA